info@dogalnereden.com
“Türkiye’nin Doğal Ürün Rehberi”

Çörek otu doğanın bize sunmuş olduğu, faydaları saymakla bitmeyen oldukça yararlı bir şifa kaynağıdır. Bu ot bizim doğal yollarla sağlığımızı korumamıza etkili bir bitkidir.

Alman bilim insanı araştırmaları sonucunda; alerjik burun iltihabı el üstünde sıklıkla rastlanan bir cilt rahatsızlığı olan egzamaya ve astım belirtileri gösteren bireylere iyi geldiği gözlemlenmiştir. Tedavi sonucunda anti-alerjik etki oluşturmuş ve sağlıklı sonuçlar tespit edilmiştir.

Amerikan bilim insanlarının yaptıkları araştırmalarda ise bitki tohumlarının bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etkisi olduğu sonucuna varılmıştır. Buna benzer birçok araştırmalarda da çörek otu tohumunun bağışıklık sistemi üzerinde uyarıcı etkisi olduğu kanısına varılmıştır. Çörek otu yağı hakkında bilmediğiniz şeyleri öğrenmek istiyor ve detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfamızı takip edebilirsiniz. Eğer kaliteli bir çörek otu yağı arayışındaysanız yine sitemizden en doğal çörek otu yağını temin edebilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Neden Tercih Edilmelidir?

Çörek otu yağı içerisinde linoleik asit (omega 6), oleik asit (omega 9), stearik asit, polmitik asit, kareton, A, B, C ve E vitaminleri bulundurmaktadır. Ek olarak kalsiyum, potasyum, çinko ve magnezyum tarzı bileşenlerle de zengin içeriğe sahiptir.

Oldukça zengin içerikli bu bitkiden elde edilen yağ günümüzde de hala alternatif tıp ilacı olarak kullanılmaktadır. İltihaplanmalarda, bronşların temizlenmesinde ve şiddetli öksürüklerde tedavi imkanı sağlamaktadır. Çörek otu yağı; kabızlığı giderir, hemoroid için iyileştirici etkiye sahiptir. Çatlamalarda ve kurumalarda cilt nemlendirici özelliği sayesinde el bakım kremlerinin içeriğinde de yer almaktadır. Kaşıntı ve ağrıya sebep olan sedef hastalığının semptomlarını da azaltmaktadır.

Çörek otu yağı, bazı dönemlerde strese bağlı gelişen veya vitamin eksikliği sebebiyle yaşadığımız saç dökülme problemlerini büyük oranda önlemektedir. Kalp rahatsızlıklarının önüne geçer, kan akışını hızlandırır. Doğal yollarla kilo vermek isteyenlerde çörek otu yağı içeren bitki çaylarını veya ilaçları tercih etmektedir. Metabolizmayı hızlandırıcı özelliğinden dolayı kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Ergenlik döneminde bir takım cilt problemleri yaşarız, bu problemlerden dolayı dermokolokların önerdiği kremlerde de çörek otu yağına sıklıkla yer verilmektedir. Egzama, akne, psoriozis, çillenme güneş lekesi ve siyah nokta gibi deri hastalıklarına da  iyi geldiği gözlenmektedir.Sizlerde böyle faydalı bir ürünü sayfamızdan temin edebilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Nasıl Tüketilir?

Çörek otu yağı tüketmek insan sağlığına oldukça fayda sağlayan bir besin türüdür. Rutin olarak sabahları her gün havanda ezilerek ek gıda ile karıştırılarak tüketmek gerekir.

Her sabah bir tatlı kaşığı tüketilmesi kan değerlerinin düzenlenmesi ve iyileşmesinde, cilt kırışıklıklarına da olumlu etki etmektedir. Cilt maskelerinin içeriğinde bu yağın tercih edilmesi cilt üzerinde toksinlerin oluşumunu önler ve aydınlık, canlı bir cilt görünümüne katkı sağlamaktadır.

Çörek Otu Yağı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Cilt, deri ve metabolizma problemlerinin tedavisinde etkili olan bu yağ saç ve sakal bakımında da kullanılabilmektedir. Özünde bulunan vitaminleri sayesinde ve düzenli kullanıldığı taktirde sakalların beyazlamasının önüne geçer. Saç için kullanıldığındaysa canlı ve parlak görünümün yanı sıra kırılma ve dökülme karşıtı olarak da kullanılmaktadır.

İçerdiği antioksidan ve antienflamatuor bileşenleri birçok hastalığın geleneksel tedavisinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Kocakarı usulü olarak bilinen masaj tekniklerinde de eskilerden bu yana çörek otu  yağı ağrı kesme özelliği ile tanınmaktadır.

Yan etkileri oldukça azdır. Sınırından fazla tüketilmesi dışında vücudumuz üzerinde hiç bir yan etki  yaratmaz. Çörek otu yağı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak ve ürünü satın almak için sayfamızla iletişime geçebilirsiniz.

Son Eklenen Firmalar
Türkiye'nin
Doğal Ürün Haritası
Muğla 0 Kilis 0 Tekirdağ 0 Edirne 0 Yalova 0 Çanakkale 0 Amasya 0 Aydın 0 Antalya 0 Balıkesir 0 Kırklareli 0 Eskişehir 0 İzmir 0 Ardahan 0 Ankara 0 Burdur 0 Bilecik 0 Mersin 0 Denizli 0 Ordu 0 Manisa 0 Giresun 0 Artvin 0 Bartın 0 Isparta 0 Osmaniye 0 Uşak 0 Samsun 0 Sinop 0 Rize 0 Hakkari 0 Bolu 0 Hatay 0 Zonguldak 0 Çorum 0 Tunceli 0 Kayseri 0 Bursa 0 Kocaeli 0 Kastamonu 0 Trabzon 0 Kırşehir 0 Gaziantep 0 Karaman 0 Adana 0 İstanbul 0 Tokat 0 Nevşehir 0 Karabük 0 Afyonkarahisar 0 Kütahya 0 Kırıkkale 0 Düzce 0 Sivas 0 Malatya 0 Kahramanmaraş 0 Erzincan 0 Sakarya 0 Konya 0 Çankırı 0 Şırnak 0 Kars 0 Niğde 0 Van 0 Aksaray 0 Iğdır 0 Yozgat 0 Ağrı 0 Erzurum 0 Adıyaman 0 Bitlis 0 Elazığ 0 Bayburt 0 Siirt 0 Muş 0 Bingöl 0 Batman 0 Mardin 0 Diyarbakır 0 Şanlıurfa 0 Gümüşhane 0